ArcelorMittal планує підвищити ціни на сортовий прокат в ЄС на €30/т - 03 липня 2023

Нова цінова політика стосуватиметься липневих та серпневих замовлень.

Корпорація ArcelorMittal, один з найбільших виробників сталі у світі, повідомила про наміри підвищити ціни на увесь сегмент сортового прокату в Європі на €30/т. Про це повідомляє Kallanish з посиланням на ринкові джерела.

Відповідне рішення було прийняте на фоні майже безперервного негативного коригування цін на довгий прокат з квітня 2022 року. Протягом останніх тижнів виробники сталі по всій Європі зазначали, що ціни на сортовий прокат наразі знаходяться на неприйнятних рівнях. Відповідна ситуація змушує деякі компанії скорочувати виробництво на своїх заводах.

На думку учасників ринку, після такого тривалого негативного тренду для цін на довгий прокат в Європі справедливо очікувати, що дно вже досягнуто. Поточний рівень цін на арматуру в ЄС є нижчим від €600/т та нерентабельний при поточних цінах на сировину та енергію. При цьому, ціна є найнижчою з першого кварталу 2021 року. Рівень цін на брухт також впав до мінімумів з січня-березня 2021-го, але інші витрати, зокрема на енергоресурси, наразі значно перевищують показники того періоду.

За прогнозами IREPAS, несприятлива ситуація в будівельному секторі на глобальному рівні та фіскальні перешкоди не дадуть підтримати ціни на сортовий прокат у поточному році. Регіони, де є потенціал до значного збільшення попиту, імовірно, продемонструють це зростання не раніше 2024-го. Водночас на споживання у країнах із великими економіками впливають макроекономічні умови.

Нагадаємо, країни Євросоюзу за підсумками січня-травня 2023 року скоротили виробництво сталі на 10,4% у порівнянні з аналогічним періодом 2022 року – до 56 млн т. В травні металурги ЄС виплавили 11,6 млн т сталі, що на 11,2% менше р./р.