11.03.2024. У США ціни на г/к прокат впали до $800 за коротку тонну

Наприкінці минулого року ціни на HRC у країні знаходились на піку у близько $1100/т

На внутрішньому ринку США продовжують падати ціни на г/к прокат – на початку березня ціна на гарячекатаний рулон (HRC) знизилась до $800 за коротку тонну. Про це повідомляє World Steel Dynamics.

Як зазначається, наприкінці минулого року ціни на гарячекатаний рулон у США сягнули піка близько $1100/т за різними індексами, і залишалися стабільними протягом більшої частини січня 2024-го. Проте надалі превалювала негативна динаміка, що призвело до подальшого падіння котирувань на HRC до $840-880/т. За даними ринкових джерел WSD, великі підприємства наразі закуповують г/к рулон за ціною у $720-750 за коротку тонну для обсягів замовлень у понад 5 тис. т.

Що стосується умов попиту, то автомобільний сектор розпочав рік із високих темпів, проте більшість інших показників промвиробництва, переробної галузі та будівництва вказують на повільний старт.

«Жоден сегмент ринку не перебуває в особливо складному становищі, але економічна активність у кращому випадку є м’якою» – зауважили в WSD.

Однак у World Steel Dynamics вважають, що ринок плоского прокату в США не має значних ризиків надлишку пропозиції, попри введення нових потужностей у поточному та 2025 роках.

Водночас регіональне опитування, проведене Headwall Partners, показало, що переважна більшість керівників північноамериканських сталеливарних компаній очікують, що ціни на гарячекатаний рулон у 2024 році становитимуть у середньому $800-1000 за коротку тонну.

Нагадаємо, 62% респондентів, які взяли участь в опитуванні WSD, проведеному в LinkedIn, прогнозували, що ціни на гарячекатаний рулон у Сполучених Штатах становитимуть менш як $1000 за коротку тонну до кінця першого кварталу поточного року, а 14% – що вона перевищить цей показник. В дослідженні зазначалося, що виробники очікують стабільного попиту і цін у майбутньому, проте ф’ючерси на сталь торгуються значно нижче. За одним із коментарів, заводи можуть приймати замовлення за ціною нижче $1000 за коротку тонну залежно від їх обсягу.