Попит на сортовий прокат покращився на більшості ринків — IREPAS

Попит на сортовий прокат наразі зростає на більшості ринків, що в основному зумовлено сезонними причинами, зауважили в Міжнародній асоціації виробників та експортерів арматури (IREPAS). Про це йдеться в огляді на сайті організації.

Пропозиція на глобальному ринку почала коригуватися, що змінило його динаміку. Асоціація дає позитивний прогноз для сортового прокату в США та Туреччині, водночас ринок ЄС залишається слабшим і відстає від загальних тенденцій.

Турецький експорт сортового прокату не зазнав суттєвих змін. Виробники цієї країни є конкурентоспроможними на дуже обмеженій кількості ринків, наприклад, що стосується постачань в Ізраїль та Ємен. Пом’якшення цін на електроенергію допомогло забезпечити кращу маржу, проте все ще існує великий розрив з пропозиціями, що надходять з Північної Африки, країн Перської затоки та Південно-Східної Азії.

Водночас після землетрусів турецькі заводи, схоже, зосередяться на внутрішньому ринку, хоча деталі відбудови поки невідомі – передбачається, що уряд першочергово сконцентрується на відновленні житла. Наразі тривають переговори між владою та меткомбінатами, у ході яких обговорюється контроль за цінами зі збереженням прибутковості підприємств. В IREPAS прогнозують, що реконструкція після землетрусів не змінить обсяг попиту на турецькому ринку – імовірніше, змістить його фокус.

В ЄС заводи працюють з низькою потужністю, а ціни нижчі ніж на багатьох інших ринках. Попри гарну погоду в лютому поточного року, запитів з боку будівельного сектору було значно менше ніж очікувалося. Більшість гравців мали достатні запаси і не потребували їх поповнення. Водночас ціни на сировину значно зросли, а рентабельність комбінатів суттєво скоротилася. В останні тижні виробники були вимушені або підняти ціни, або почати зупиняти свої електродугові печі. Проте ще невідомо, чи сприйме ринок підвищення цін. Зниження цін на енергоносії допомагає мало, оскільки вони залишаються непередбачуваними.

Рівень виробництва сортового прокату на заводах США все ще нижчий ніж у 2021 та 2022 роках. Проте американські виробники, зауважують в IREPAS, контролюють ціни та мають хорошу норму прибутку. Імпорт цієї продукції до США наразі є незначним. Загальний попит у країні залишається незмінним, хоча найближчими місяцями очікується уповільнення як житлового, так і комерційного будівництва через високі відсоткові ставки.

Відкриття ринку Китаю додає оптимізму виробникам сортового прокату. Проте перезапуск після китайського Нового року відбувається повільніше ніж очікувалось попри попередні прогнози швидкого відновлення.

Як повідомляв GMK Center, ціни на арматуру на більшості світових ринків у березні 2023-го продовжують зростати. Котирування підтримуються попитом, який протягом 2022 року стримувався негативними очікуваннями щодо рецесії у світовій економіці.

gmk.center