ArcelorMittal підвищує ціни на плоский прокат вперше з березня

У такий спосіб компанія планує перекласти зростання виробничих витрат на кінцевого споживача

Корпорація ArcelorMittal, провідний виробник сталі в Європі, повідомила про підвищення цін на плоский прокат з строком поставки в жовтні-листопаді 2022 року до €800-850/т.

Компанія планує підняти ціни на гарячекатаний рулон з поставкою в жовтні до €800/т, а з поставкою в листопаді – до €850/т. Попередній рівень цін досі доступний для східноєвропейських напрямків, тоді як строки й ціни для решти Європи вказані переважно листопадові. Пропозиції прокату компанії в Італії варіюються в діапазоні €800-850/т з доставкою.

Таким чином, компанія хоче збільшии ціни на €50-100/т у порівнянні з попереднім рівнем пропозицій у €750/т. При цьому останнім часом учасники ринку називали робочі ціни для виробників сталі в Північній Європі на рівні €700-750/т  залежно від постачальника.

Зростання цін зумовлене насамперед більш високими виробничими витратами. Це перше підвищення, про яке компанія заявила з березня 2022 року, коли ринок сягнув пікових рівнів після початку війни Росії проти України.

Співвідношення попиту та пропозиції в Євросоюзі залишається неоптимальним, тому учасники ринку припускають, що заводи можуть перекласти підвищення витрат на покупців.

Нагадаємо, на початку серпня німецьки виробники сталі пропонували покупцям значні знижки на свою продукцію для збільшення продажів та грошового потоку. Станом на 5 серпня ціни на гарячекатаний прокат в Північній Європі були на рівні $800/т, але німецькі метзаводи укладали угоди за ціною нижче €750/т.

На ринку Італії ситуація була схожа, але метвиробники не пропонували знижок під час формування замовлення. Місцеві заводи скоротили потужності перед сезоном відпусток, щоб не накопичувати запаси та не перебувати під впливом покупців, чого не зробили німецькі метпідприємства.

Як повідомляв GMK Center, у вересні поточного року на європейському ринку металевого прокату прогнозується деяке зростання цін на фоні відновлення активності автовиробників.

gmk.center